Czy grzejniki mogą być estetyczne? 3 pomysły

Wbrew powszechnemu przekonaniu, grzejniki mogą stać się nie tylko praktycznym, ale także stylowym dodatkiem do każdego pomieszczenia. W tym artykule przedstawimy trzy pomysły na to, jak uczynić grzejniki bardziej estetycznymi i dopasowanymi do wystroju wnętrza.

Czytaj dalej

Jaki kocioł C.O. wybrać?

Wybór odpowiedniego kotła centralnego ogrzewania (C.O.) to decyzja, która wpływa nie tylko na komfort cieplny w naszym domu, ale również na bezpieczeństwo, ekologię i ekonomię użytkowania przez lata. Wśród szerokiej gamy produktów dostępnych na rynku, od kotłów gazowych, przez olejowe, aż po te na paliwa stałe, kluczowe staje się dobranie modelu idealnie dopasowanego do potrzeb […]

Czytaj dalej

Jak dobrać grzejnik do pomieszczenia?

Niezależnie od rodzaju wybieranego grzejnika, ważne jest uwzględnienie wielu czynników, takich jak rozmiar pomieszczenia, jego przeznaczenie, izolacja termiczna czy lokalizacja budynku.

Czytaj dalej

Wymiana wodomierza – co warto wiedzieć?

Wodomierz to urządzenie, które mierzy ilość zużywanej wody i służy do rozliczania opłat za wodę i ścieki. Jest własnością przedsiębiorstwa wodociągowego i podlega okresowej kontroli i wymianie. Wymiana wodomierza jest obowiązkowa i nieodpłatna dla użytkownika.

Czytaj dalej

3 główne sposoby podgrzewania wody użytkowej

Podgrzewanie wody użytkowej to kluczowy element komfortu życia w każdym domu. Istnieje wiele technologii i urządzeń, które pozwalają na wydajne i ekologiczne ogrzewanie wody. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy trzy główne sposoby podgrzewania wody użytkowej i ich zalety.

Czytaj dalej

Co wybrać: rury PE, PEX, czy PPR?

Nowoczesne tworzywa sztuczne są nie tylko lekkie, lecz także odporne na korozję i działania wysokich temperatur. Z tego względu, są one często stosowane w licznych instalacjach sanitarnych oraz grzewczych. Wyjaśniamy różnice pomiędzy rurami PE, PEX oraz PPR.

Czytaj dalej

Ogrzewanie podłogowe a grzejnikowe – co wybrać?

Jednym z największych dylematów dotyczących instalacji centralnego ogrzewania jest wybór między tradycyjnymi grzejnikami a ogrzewaniem podłogowym. Wyjaśniamy, czym się różnią oba systemy, jakie mają zalety i w jakich sytuacjach sprawdzą się najlepiej.

Czytaj dalej

Na czym polega próba szczelności instalacji gazowej?

Komfort domowników jest kluczową kwestią. W związku z tym przy wyborze sposobu ogrzewania należy dopełnić wszelkich starań, aby było ono bezpieczne. Dlatego decydując się na zamontowanie instalacji gazowej, należy sprawdzić przed jej użytkowaniem, czy jest ona szczelna, gdyż najmniejszy wyciek gazu może prowadzić do wypadku. Jak przeprowadzana jest próba szczelności?

Czytaj dalej

Pompy ciepła – fakty i mity, o których powinieneś wiedzieć

Zaplanowanie budowy domu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji. Jedną z nich jest wybór źródła ogrzewania nieruchomości. Nowoczesną i ekologiczną instalacją jest zastosowanie pompy ciepła. To bezobsługowe i ekonomiczne w eksploatacji rozwiązanie jest coraz częściej stosowane w zrównoważonym budownictwie.

Czytaj dalej

Jak oszczędzać wodę dzięki usługom hydraulicznym?

Odpowiednie dbanie o zasoby wody ma znaczenie nie tylko dla środowiska, lecz także dla zasobności portfela. Nawet drobne nieszczelności w instalacji hydraulicznej mogą przekładać się na zbędny wydatek rzędu stu złotych rocznie. Sprawdź, jak możesz troszczyć się o zużycie wody, dzięki usługom hydraulicznym.

Czytaj dalej