Jednym z największych dylematów dotyczących instalacji centralnego ogrzewania jest wybór między tradycyjnymi grzejnikami a ogrzewaniem podłogowym. Wyjaśniamy, czym się różnią oba systemy, jakie mają zalety i w jakich sytuacjach sprawdzą się najlepiej.

Kiedy warto wybrać montaż kaloryferów?

Za ogrzewaniem grzejnikowym przemawia łatwiejsza opcja montażu oraz możliwość instalacji w starym budownictwie, także w tym, które jest gorzej ocieplone. Łatwiejszy dostęp do kaloryferów wpływa także na szybszą i tańszą naprawę w sytuacji wystąpienia awarii. Zastosowanie grzejników nie wymusza także montażu określonego rodzaju posadzki, jak ma to miejsce w przypadku ogrzewania podłogowego.

Podłogówka wymaga znacznej ingerencji w posadzkę, co oznacza, że nie zawsze jej instalacja będzie możliwa, dlatego wybór urządzenia grzewczego warto uzależnić w pierwszej kolejności od wymagań technicznych jakie oferuje budynek. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem konkretnej techniki grzewczej w Częstochowie to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Jakie są zalety ogrzewania podłogowego?

Do głównych zalet ogrzewania podłogowego należy możliwość równomiernego rozprowadzenia ciepła w całym pomieszczeniu. Prawidłowy rozkład temperatur oznacza także możliwość utrzymania niższej temperatury, co przekłada się na niższe rachunki za energię. Podłogówka bardzo dobrze współpracuje zarówno z pompą ciepła jak i kotłem kondensacyjnym.

To, co może być szczególnie ważne dla alergików, to brak wzbijania się kurzu w powietrzu, które występuje w przypadku zastosowania grzejników. Wiele osób ceni sobie względy estetyczne podłogówki. Możliwość umieszczenia systemu grzewczego w podłodze przekłada się na przestronniejsze wnętrze. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie w nowoczesnych wnętrzach.